W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Alimenty na nie swoje dziecko
Alimenty
Darek M. z Lubania od 14 lat przekonuje się, że można nie mieć potomka, a płacić na jego utrzymanie. Jego historia zbulwersowała mieszkańców. Historia poruszyła Lubań, bo teoretycznie mogła się przydarzyć każdemu. - Spotykam ludzi, którzy mówią: walcz, jesteśmy po twojej stronie - mówi pan Darek. - To mi pomaga poradzić sobie - dodaje.
Czytaj całość…
 
Dłużnicy alimentacyjni już w rejestrze
Alimenty
Jednym z nowych sposobów na zmuszenie rodziców do płacenia alimentów jest wpisywanie do rejestrów dłużników prowadzonych przez biura informacji gospodarczej. Gminy zgłaszają ich tam  na podstawie art. 7 ust 2a ustawy z 14 lutego 2003 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych (DzU nr 50, poz. 424 ze zm.).
Czytaj całość…
 
Kiedy podwyższenie alimentów jest uzasadnione?
Alimenty
Potrzeby małoletniego dziecka wzrastają z wiekiem. Szczególnie odczuwalne jest to z chwilą rozpoczęcia nauki w szkole średniej lub podjęcia studiów. Jest to wystarczający powód by wystąpić zmianę wysokości świadczenia alimentacyjnego. Sąd, orzekając o zwiększeniu wysokości alimentów, bierze pod uwagę aktualne, usprawiedliwione potrzeby uprawnionego dziecka oraz aktualne zarobkowe i majątkowe możliwości zobowiązanego rodzica. Zaznaczyć należy, że sam upływ dłuszego czasu od daty ostatniego wyroku alimentacyjnego do aktualnej daty nie jest wystarczającym powodem do wystąpienia z powództwem o podwyższenie alimentów.
Czytaj całość…
 
Czy alimenty z Funduszu to forma pomocy socjalnej?
Alimenty
Antoni Szymański w tekście dla Rzeczypospolitej zwraca uwagę na kontrowersje zwiazane z kształtem ustawy o Funduszu Alimentacyjnym. Dla senatora IV kadencji to rodzaj niedoskonałej, niesprawiedliwej formy pomocy społecznej, zanadto wyręczającej rodziców z obowiązku łożenia na swoje potomstwo.
Czytaj całość…
 
Nowe procedury ułatwiające ściąganie alimenty z krajów UE
Alimenty
Ministrowie spraw wewnętrznych 27 państw UE w Luksemburgu potwierdzili specjalny regulamin znoszący bariery utrudniające egzekwowanie obowiązku alimentacyjnego w Unii. Regulamin przewiduje darmową pomoc prawną przy procedurach związanych z egzekwowaniem obowiązku alimentacyjnego od rodzica, jeżeli dziecko ma mniej niż 21 lat, orazm to, że wszystkie decyzje sądów narodowych dotyczące obowiązku alimentacyjnego będą szybciej dostępne i uznawane w całej UE.
 
Nie płacisz alimentów - za pół roku nie dostaniesz kredytu
Alimenty
Gminy dopiero za pół roku zaczną zgłaszać alimenciarzy do biur informacji gospodarczej. Przez najbliższe 6 miesięcy  skupią się na zmuszeniu ich do łożenia na dzieci. Nowością ustawy o alimentach jest to, że gminy moga  przekazywać informacje o zobowiązaniach dłużnika do biur informacji gospodarczej, jesli zalega on z alimentami dłużej niz 6 miesięcy. Niesolidnemu rodzicowi trudniej będzie np. wziąć kredyt.
Czytaj całość…
 
Kiedy ustaje obowiązek alimentacyjny?
Alimenty
Rodzice mogą zostać zwolnieni z obowiązku troszczenia się o materialny, duchowy i fizyczny rozwój dziecka z chwilą uzyskania przezeń samodzielności, niekiedy utrzymanie tego obowiązku jest jednak usprawiedliwione. Obowiązującym kryterium w tym względzie jest więc kryterium samodzielności dziecka, a więc odpowiedź na pytanie, czy dziecko jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Jeśli  bowiem nie jest, będzie to powodowało pozostawanie przezeń w niedostatku.
Czytaj całość…
 
Niesolidny rodzic co 10 dni w urzędzie pracy
Alimenty
Od października zacznie obowiązywać szczególna regulacja dotycząca niesolidnych rodziców: dla bezrobotnego będącego dłużnikiem alimentacyjnym wyznaczony termin nie może przekraczać 10 dni.
Czytaj całość…
 
Bat na złych ojców?
Alimenty
Ponad 5,5 tys. warszawiaków, którzy nie płacą alimentów, już w październiku może się znaleźć na liście dłużników.To ma być sposób na zmobilizowanie dłużników, którzy pomimo zasądzonych alimentów przez pół roku w ogóle ich nie płacą. – Tylko w ubiegłym roku stołeczne ośrodki pomocy społecznej wypłaciły świadczenia na sumę prawie 18 mln zł – mówi Teresa Sierawska z Biura Polityki Społecznej. Pieniądze na ten cel pochodzą z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Czytaj całość…
 
Nowe sposoby na dłużników alimentacyjnych
Alimenty
Wkrótce można się spodziewać wejścia w życie ustawy przywracającej Fundusz Alimentacyjny. Od października więc będą już stosowane nowe zasady wypłaty pomocy dla dzieci, które nie otrzymują zasądzonych alimentów (wnioski można składać od 1 sierpnia).
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 24

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 2 gości
23.03.2018.