W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Równe prawa dla ojców
Kontakt z dzieckiem
Dzięki interwencji Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania ojcowie
bez pozyskania zgody matki będą mogli zameldować nowo narodzone dzieci w miejscu swojego zameldowania, także wówczas, gdy różni się ono od miejsca zameldowania matki.
Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania wystąpiła w dniu 9 marca 2011 r. do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o zajęcie stanowiska w  sprawie dyskryminacji ojców, którym urzędy stanu cywilnego odmawiają zgody na zameldowanie noworodka w ich miejscu zameldowania bez pisemnej zgody matki w sytuacji, gdy matka i ojciec mają różny adres zameldowania.
Czytaj całość…
 
Kontakty z dzieckiem w Nowym Kodeksie
Kontakt z dzieckiem
Prawo do osobistych kontaktów z dzieckiem oprócz drugiego rodzica ma też rodzeństwo dziecka, dziadkowie i jego powinowaci w linii prostej, a nawet inne osoby, jeśli przez dłuższy czas opiekowały się dzieckiem. Tylko wyjątkowo sąd rodzinny może ograniczyć kontakty rodzica lub wskazanych osób z dzieckiem, a nawet ich zakazać. Brak władzy rodzicielskiej nie pozbawia prawa do osobistej styczności z dzieckiem. Jeżeli małżonek, z którym dziecko mieszka, uniemożliwia je lub utrudnia, drugi rodzic może się zwrócić do sądu o ich uregulowanie. Bez względu na to czy pozostawiono mu władzę rodzicielską.
Czytaj całość…
 
Polski ojciec w Niemczech nie ma szans
Kontakt z dzieckiem
Dr Mirosław Kraszewski, któremu niemiecki sąd najpierw zabronił rozmawiać z synem po polsku, a później zakazał się z nim widywać, to najgłośniejszy przypadek dyskryminacji polskiego ojca. Podobnych przypadków jest więcej.O swoje prawa walczy również pilanin Marcin Gall, mieszkający w Niemczech od 7 lat – pisze Agnieszka Świderska w Głosie Wielkopolskim z 09.01.2008.
Czytaj całość…
 
Tydzień urlopu tylko dla taty
Kontakt z dzieckiem
Urlop tacierzyński stanowiłby część płatnego urlopu macierzyńskiego przypisaną tylko ojcom. Urlop jest obowiązkowy w tym sensie, że jeśli mężczyzna go nie wykorzysta, przepada. Obecnie jeśli mężczyzna nie wykorzysta urlopu, może to zrobić kobieta. Urlop ten ma być wprowadzony od 2010 r.
Czytaj całość…
 
PO chce urlopów tacierzyńskich
Kontakt z dzieckiem
Platforma Obywatelska chce dodać do projektu ustawy rodzinnej zapis o urlopie tacierzyńskim. Zgodnie z nim, od 2010 r. ojcom przysługiwałby tydzień na opiekę nad nowo narodzonym dzieckiem, a od 2011 r. - dwa tygodnie, informuje "Gazeta Wyborcza". Ojciec będzie mógł wziąć "tacierzyński" w dowolnym okresie w pierwszym roku po urodzeniu dziecka. Urlop ten ma być częścią płatnego urlopu macierzyńskiego przypisaną tylko ojcom. Jeśli mężczyzna go nie wykorzysta, urlop przepadnie.
Czytaj całość…
 
Mężczyźni bez szans w walce o dzieci
Kontakt z dzieckiem
Dziennik opisuje tragedię ojca, który ma kontakt ze swoją córeczką 24 godziny w roku. Życie Jacka Stawińskiego ma tylko jeden cel: dotrwać do tej soboty. Raz na dwa tygodnie, jedna godzina, ani minuty dłużej. "Edytka jest dla mnie wszystkim, od dawna nie wolno mi z nią pójść nawet na spacer" - opowiada. Odpala papierosa za papierosem. Ma 30 lat, jest informatykiem, pracuje w dużej firmie. Małżeństwa już nie próbuje ratować - jego walka polega tylko na jednym: zobaczyć roczną córeczkę - czytamy w DZIENNIKU.
Czytaj całość…
 
Ojcowie bez prawa do dzieci
Kontakt z dzieckiem
Dziennik opisuje tragedie ojców, którzy miesiącami czekają na spotkanie z dzieckiem. Chaos, ciągnące się po pół roku sprawy i rażąca nieudolność państwa. A w tle tragedie tysięcy polskich ojców, których w majestacie prawa można na wiele miesięcy pozbawić prawa do widywania się z własnymi dziećmi. Procesy przed sądami rodzinnymi można by radykalnie skrócić, gdyby nie jedna blokująca je instytucja. To rodzinne ośrodki diagnostyczno-konsultacyjne. Bez ich opinii żadna sprawa nie jest w stanie ruszyć z miejsca - pisze DZIENNIK.
Czytaj całość…
 
Zakaz bicia dzieci
Kontakt z dzieckiem
Sąd będzie mógł zawiesić prawa rodzicielskie osobom stosującym przemoc fizyczną lub psychiczną wobec swoich dzieci i skierować sprawców na przymusową terapię. Rząd chce walczyć z przemocą w rodzinie. W tym celu przygotował pakiet zmian m.in. w prawie karnym oraz rodzinnym, które mają ograniczyć to zjawisko w Polsce.
Czytaj całość…
 
Policja pomoże wyegzekwować kontakty z dzieckiem
Kontakt z dzieckiem
Postanowienie sądu regulujące kontakty rodzica z dzieckiem może być egzekwowane przymusowo, tak samo jak odebranie dziecka rodzicowi, któremu nie przysługuje władza rodzicielska. Sąd może zlecić kuratorowi sądowemu przymusowe odebranie dziecka. Na żądanie kuratora policja będzie obowiązana udzielić mu pomocy w czynnościach z tym związanych. W razie ukrycia dziecka kurator zawiadomi prokuratora.
Czytaj całość…
 
przy kim zostanie dziecko
Kontakt z dzieckiem
Coraz częściej dochodzi do trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego i w konsekwencji do podjęcia decyzji o rozwodzie. Oprócz sporu w kwestii, kto jest winny takiej sytuacji, jedną z podstawowych spraw dzielących małżonków jest rozstrzygnięcie, przy kim mają zostać ich wspólne małoletnie dzieci.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 37

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


27.05.2018.