W Stronę Ojca i no co ty Tato
Mediacje
jak nie stracić na rozwodzie?
18.08.2008.
Jeśli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek traci prawo do korzystania z tego mieszkania  i wyposażenia lokum w razie ustania małżeństwa, i to nie tylko wskutek rozwodu, ale także po śmierci męża czy żony oraz wskutek separacji. Fakt, że żona czy mąż w trakcie małżeństwa inwestował w lokum stanowiące majątek osobisty współmałżonka, nie wyklucza utraty prawa do mieszkania w nim po rozwodzie i możliwości eksmisji.
Czytaj całość…
 
Dziś u taty, jutro u mamy.. opieka wspólna (naprzemienna).
16.03.2008.
Nie ma sensu zastanawiać się „jakie to nieszczęście nas spotka jeśli wszystkie dzieci będę podlegały opiece wspólnej sprawowanej naprzemienie.” Chcę uspokoić przeciwników tej opcji – nie ma szans, żeby każde dziecko z rozwiedzionej rodziny podlegało opiece naprzemiennej. Natomiast warto dopuścić taką opcję w polskim sądownictwie, bo w pewnych przypadkach może okazać się naprawdę dobrą alternatywą zarówno dla matek, jak i ojców.


Czytaj całość…
 
Kobieta i mężczyzna. Granice otwartości. Granice przemocy.
01.04.2007.

Temat, który we mnie wciąż odzywa się i wybrzmiewa refleksjami, którego różnych wymiarów doświadczam (w pracy mediatora rodzinnego, wspierając ludzi w rozwiązywaniu konfliktów małżeńskich, rozwodowych, o kontakty z dziećmi po rozwodzie itd.), jest walka kobiet i mężczyzn. Droga do coraz większego, coraz bardziej destrukcyjnego oddzielenia aspektu żeńskiego od męskiego. Im wyraźniej widzę antagonizmy, niechęć, nienawiść wkradającą się we wzajemne relacje kobiet i mężczyzn, tym bardziej myślę o tym, w jaki sposób pomóc związkom wracać do jedności, do odradzania wymiaru miłości, do podejmowania działań w tym kierunku. (...)

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 12 z 12

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


24.04.2018.