W Stronę Ojca i no co ty Tato
Mediacje
Opieka naprzemienna a miejsce zamieszkania dziecka
09.08.2010.
Problematyka opieki nad dzieckiem po rozwodzie czy rozstaniu rodziców, co jakiś czas wraca, podczas kolejnych prac nad ewentualnymi zmianami w kodeksie rodzinny i opiekuńczym. Nie ulega wątpliwości, że rozwiązania zaproponowane w obecnie obowiązujących przepisach prawnych są niezadowalające. Wprawdzie ostatnie nowelizacje kodeksu rodzinnego i opiekuńczego wskazują, iż ustawodawca dostrzega istnienie problemu sprawowania opieki nad dzieckiem przez obydwoje rodziców, to jednak zakres tych zmian jest niewystarczający. Niemniej zmiany te idą w dobrym kierunku i w mojej ocenie winny być kontynuowane. W szczególności dotyczy to możliwości wprowadzenia do polskiego systemu prawnego naprzemiennego modelu opieki nad dzieckiem.   
Czytaj całość…
 
Mediacje w Fundacji Akcja
03.08.2010.
Fundacja Akcja zaprasza do korzystania w Warszawie z mediacji rozwodowych dotyczących ustalenia sposobu sprawowania władzy rodzicielskiej nad dzieckiem. Pomagamy w przygotowaniu porozumienia o sprawowaniu władzy rodzicielskiej nad dzieckiem po rozwodzie, które jest warunkiem pozostawienia pełnej władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom. Zapisy telefoniczne pod numerem 604939933 w godzinach: poniedziałek 13:30 - 18:30, wtorek   10:30 - 15:00, środa 13:00 - 18:00 lub za pomocą maila  Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
 
Dobry plan to podstawa!
10.05.2010.

Rozwód to ogromy stres, lecz nie tylko stres dla rozchodzących się rodziców, ale w szczególności dla ich dzieci. To jednak może być dopiero początkiem trudnego okresu w ich życiu, gdyż zwykle po rozwodzie znika z domu jeden z opiekunów. Co więc zrobić, by dziecko w jak najmniejszym stopniu odczuło rozstanie?

Czytaj całość…
 
Czy automatyczne pół na pół to dobre rozwiązanie?
15.03.2010.
To wspaniale, że Komisja Przyjazne Państwo kolejny raz upomina się o równe prawa dla rodziców wspólnie wychowujących dzieci po rozwodzie. Nie jest mi w pełni znany kształt tego projektu, jednak to, o czym słyszę za  pośrednictwem mediów, może niepokoić.
ankieta na ten temat w bocznym panelu
Czytaj całość…
 
CZEMU SŁUZYĆ MA MEDIACJA W SPRAWACH O OPIEKĘ NAD DZIECKIEM?
07.12.2009.
Nowelizacja kodeksu rodzinnego i opiekuńczego miała na celu przede wszystkim włączenie mediacji jako form wsparcia dla rodziców w celu wypracowania planu opiekuńczego po rozwodzie. Kodeks rodzinny w art. 58 § 1 k.r.o. w wyroku rozwodowym nakłada na sąd obowiązek rozstrzygnięcie władzy rodzicielskiej pomiędzy małżonkami nad ich wspólnymi małoletnimi dziećmi, zarówno o partycypowaniu w kosztach utrzymania i wychowaniu dzieci. Zaskutkowało to tym, iż obligatoryjna forma wyroku została rozszerzona o orzekanie o kontaktach rodziców z dziećmi, co ma zapewnić ciągłość relacji z dzieckiem obojga rodziców po rozwodzie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 12

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
23.04.2018.