W Stronę Ojca i no co ty Tato
Publikacje naukowe
1% dla Fundacja Akcja KRS:0000111522 PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
12.01.2012.
Drogi Użytkowniku, zbliża się czas rozliczeń z fiskusem i możliwość przekazania 1% swojego podatku na organizacje OPP w rozliczeniu rocznym PIT. Będziemy wdzięczni za przekazanie Waszego 1% na potrzeby Fundacji Akcja, która prowadzi portal www.wstroneojca.pl oraz wspiera równy udział w wychowaniu dziecka przez oboje rodziców po rozwodzie. Poprzedni rok był dla nas niezwykle trudny, ale mamy nadzieję, że w tym 2012 roku będziemy mogli wznowić bezpłatne poradnictwo dla samotnych rodziców. W nowym roku chcemy też się skoncentrować na rozwoju naszego nowego społecznościowego portalu www.samotnirodzice.net, na którym zarówno samotne mamy, jak i samotni ojcowie, również ci, którzy nie mają na co dzień kontaktu z dziećmi, będą mogli wymieniać swoje doświadczenia. Będziemy wdzięczni za Wasze wsparcie, Robert Kucharski Fundacja Akcja KRS 0000111522
 
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
22.12.2011.
Drodzy Użytkownicy i Goście, Redakcja portalu i forum wstroneojca.pl życzy Wam Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2012. Przy tej okazji chcemy się z Wami podzielić informacją, ze z wejściem w 2012 rok nasz portal będzie obchodził 12 lecie swojego nieprzerwanego istnienia. W tym roku dojdzie do połączenia sił naszej redakcji z inicjatywą no co ty Tato, którą z pewnością znacie z bloga nocotytato.org.pl. W związku z tym, a  także w reakcji na wszystkie zmian społeczne, obyczajowe i prawne, jakie zaszły w Polsce przez te lata konieczne naszym zdaniem staje się również przeorientowanie naszej inicjatywy. Dziś najistotniejszym zadaniem jakie sobie stawiamy jest wsparcie i promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa rozwiedzionych i pozamałżeńskich ojców, a więc pomoc tym wszystkim ojcom, którzy nie mieszkają na co dzień ze swoimi pociechami, by mimo to realizowali w pełni swoje funkcje wychowawcze. Nadal będziemy wykazywać dużo zrozumienia i zainteresowanie sprawom dyskryminacji ojców, ale zasadniczy nacisk chcemy położyć na problemy popularyzacji aktywnego i odpowiedzialnego ojcostwa, by lepiej przysłużyć się naszym dzieciom. Coraz więcej z Was ma szanse na przejęcie pieczy, lub satysfakcjonujący podział obowiązków nad waszym dzieckiem z jego matką po rozwodzie.  W tej sytuacji, kiedy bariery prawne słabną potrzebny jest naszym zdaniem przede wszystkim edukacja społeczeństwa i powszechne uświadamianie wagi kontaktu dziecka z obojgiem rodziców, nawet pomimo ich rozstania. Temu się chcemy poświęcić przede wszystkim. Mamy nadziej, ze fuzja z Inicjatywą No Co Ty Tato, zaowocuje kolejnymi latami aktywności, po której rola społeczna ojca w pełni będzie doceniona. Chcemy Was jednocześnie zaprosić na nasz nowy portal społecznościowy www.samotnirodzice.net. Portal powstał by integrować matki i ojców, którzy żyjąc w rozłączeniu wychowują dzieci. Zapraszamy wszystkich weekendowych tatusiów i tych, którzy sprawują tę rolę na co dzień do odwiedzenia nas i rejestracji. Mamy nadzieję, że wśród innych matek i ojców znajdziecie tam przyjaciół, z którymi szczerze będzie mogli rozmawiać o swoich troskach i radościach.
 
 
Porady prawne na naszym forum dyskusyjnym PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
30.03.2011.
Zapraszamy do zadawania pytań prawnikowi na naszym forum dyskusyjnym w dziale - Prawne aspekty opieki nad dzieckiem. Porady będą udzielane wyłącznie w sprawach dotyczących opieki nad dzieckiem. Prawnik, który podjął się z nami współpracy jest doświadczonym w sprawach rodzinnych warszawskim adwokatem.
 
Darmowy program do wypełnienia PITa PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
27.01.2011.
program do pit - darmowy
 
Nowe publikacje na temat opieki wspólnej PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
08.12.2010.
Czy opieka wspólna jest dobra dla wszystkich? Kilkanaście nowych tekstów na temat opieki wspólnej po rozwodzie zamieściliśmy na stronie www.rodzina.sos.pl Zapraszamy do lektury tych wyjątkowych publikacji.
 
Terapia i konsultacje psychologiczne dla mężczyzn doznających przemocy PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
24.08.2010.
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje i terapię mężczyzn, którzy doznają fizycznej, czy psychicznej przemocy w rodzinie. Jeśli ktoś bliski działając celowo sprawi Ci cierpienie poprzez bicie, poniżanie, groźby, uniemożliwianie kontaktu z innymi osobami z rodziny czy niszczenie Twojej własności możesz o tym porozmawiać z naszymi psychologami. Zapisy telefoniczne pod numerem 22 4651646 w godzinach: poniedziałek 13:00 - 18:00, wtorek 10:00 - 15:00, środa 10:00 - 15:00 lub za pomocą maila Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Mężczyźni ofiary przemocy domowej PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
19.08.2009.
Ogromna większość zarejestrowanych wydarzeń domowej przemocy to przestępstwa popełniane na kobietach. Społeczeństwo, chociaż świadome zjawiska przemocy domowej wobec mężczyzn, traktuje je jako żart. Mężczyzna, będący ofiarą przemocy w rzeczywistości  jest człowiekiem zalęknionym, wyizolowanym, noszącym stygmat człowieka słabego. Dlaczego? Ponieważ nie dostosowuje się do stereotypowego męskiego obrazu.
Czytaj całość…
 
Niektóre aspekty dyskryminacji mężcyzyzn PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
17.07.2009.
W ostatnich latach w Polsce mamy do czynienia z rosnącym, nieusprawiedliwionym, negatywnym i krzywdzącym działaniem skierowanym przeciwko mężczyznom wyłącznie dlatego, iż są mężczyznami.  Sytuacja taka budzi coraz częściej, mniej lub bardziej świadomy, sprzeciw wielu z nich. Paradoksalnie dyskryminacja mężczyzn, ma swe źródło w silnych odłamach ruchów, propagują wizerunek kobiety słabej, bezbronnej i stale będącej w roli ofiary ze strony męskiej części populacji.
Czytaj całość…
 
Perspektywy stosowania w Polsce opieki wspólnej sprawowanej naprzemiennie PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
19.06.2009.
W Polsce dotychczas opieka nad dzieckiem po rozwodzie w tej postaci była formalnie niemożliwa. Sąd był bowiem zobligowany do ustalenia w wyroku rozwodowym jednego, konkretnego miejsca zamieszkania. Powodowało to, że nawet gdy pozostawiano obojgu rodzicom pełnię władzy rodzicielskiej to ustalając miejsce zamieszkania dziecka przy jednym z rodziców (najczęściej matce) sąd arbitralnie przyznawał jej, niejako z urzędu, prawo sprawowania bezpośredniej pieczy nad dzieckiem. W większości przypadków pozostawienie więc pełnej władzy rodzicielskiej miało w tej sytuacji jedynie iluzoryczne znaczenie, bowiem rodzic, przy którym ustalono miejsce zamieszkania dziecka faktycznie stawał się dysponentem kontaktów dziecka ze światem zewnętrznym, w tym i z drugim rodzicem.
Czytaj całość…
 
Poczucie Winy Małego Człowieka PDF Drukuj Email
Publikacje naukowe
09.06.2009.
Wyznacznikiem współczesnego Człowieka jest Praca i Rodzina. Coraz częściej Człowiek Współczesny jest Rozwodzącym Się Rodzicem. Wydawałoby się, że człowieczeństwo i odpowiedzialność  za własne czyny jest w każdym  z nas. Uczono nas tego w szkole, w pracy tworzymy Kodeksy Etyki. Rodzic Rozwodzący się kocha swoje dziecko szczególnie mocno i intensywnie, dla najdroższej w swoim życiu istoty gotów poświęcić wszystko, oddać nerkę i nie tylko.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 43

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


23.04.2018.