W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Kiedy dziecko boi się podejmowania wyzwań
Kontakt z dzieckiem
Dzieci często zachowują się w sposób, który z punktu widzenia rodziców jest po prostu nierozsądny. Dla maluchów, które nie znają konsekwencji wszystko wydaje się być dobrą zabawą, niezależnie czy jest to rysowanie po biurku czy skok ze schodów. Co jednak, gdy nasza pociecha unika podejmowania wyzwań?
Czytaj całość…
 
W Polsce uczymy dzieci dobroci
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Czego przede wszystkim starasz się uczyć swoje dzieci – szacunku i posłuszeństwa, patriotyzmu, poczucia humoru czy dobroci? Na to pytanie globalnego sondażu Reader’s Digest w większości krajów padała odpowiedź: szacunku i posłuszeństwa. To na nie wskazały największe grupy respondentów w aż 13 z 17 objętych badaniem krajów. W Brazylii wybrało je rekordowe 82% ankietowanych. A np. w Hiszpanii – 75%, we Francji 57%, w USA – 49% i Wielkiej Brytanii – 47%. Polska znalazła się w mniejszości. Aż 59% ankietowanych Polaków wskazało, że w pierwszej kolejności stara się uczyć dzieci dobroci. Tylko w Chinach procent wskazań na dobroć był wyższy – 63%. Niemcy są zaraz za Polską – 56% wskazań. A Rosja nieco dalej – 45%.
Czytaj całość…
 
Czy do roli rodzica trzeba się przygotowywać?
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Pogląd, że do bycia rodzicem trzeba się specjalnie przygotować nie pokrywa się z rozpowszechnionym, tradycyjnym wyobrażeniem o tej roli. Kiedy pojawiają się trudności wychowawcze, mówimy, albo słyszymy: „Jasiek jest nadpobudliwy”, „Krzysztof jest uparty”, „Basia jest niegrzeczna”. Dorośli rzadko zadają sobie pytanie czy ich problemy z dziećmi, nie wynikają przypadkiem z nieskuteczności metod wychowawczych, które stosują. W przypadku kłopotów bardziej oczywiste wydaje się zaprowadzenie dziecka do specjalisty. Kogoś, kto udzieli porady, a najlepiej sam „naprawi źle działające dziecko”.
Czytaj całość…
 
Rozwód dziecka z dotychczasowym życiem
Kontakt z dzieckiem
W Onet.pl ukazał się artykuł "Rozwód dziecka z dotychczasowym życiem" z komentarzem Roberta Kucharskiego - twórcy www.wstroneojca.pl i szefa Fundacji Akcja, zapraszamy do lektury


 
Męskie i damskie oblicze przemocy - Ankieta
PSYCHOLOGIA/Publikacje

Poniżej przedstawiono ankietę, która ma uświadomić mężczyznom, że należy śmiało mówić o tym problemie i walczyć o swoją godność zarówno w życiu codziennym jak i na wokandzie.
(Kwestionariusz jest zupełnie anonimowy i przeznaczony do badań naukowych nad skalę tego zjawiska).  Link do ankiety: Ankieta

Czytaj całość…
 
Apodyktyczni rodzice mają negatywny wpływ
Kontakt z dzieckiem
Naukowcy twierdzą, że apodyktyczni rodzice mają negatywny wpływ na poczucie wartości dzieci. Autor badań Fernando Garcia, stwierdził, że narzucanie surowych zasad i stosowanie kar negatywnie odbija się na rozwoju emocjonalnym dzieci i ich poczuciu własnej wartości. Dzieje się tak nawet wówczas, gdy relacje dzieci i rodziców są bardzo serdeczne. Najlepszy jest jego zdaniem model pobłażliwy. Naukowiec podkreśla jednocześnie, że rodzice powinni pracować nad rozwijaniem sprawnej i uprzejmej komunikacji w domu, wykazywać zainteresowanie problemami dzieci i w racjonalny sposób wyjaśniać konsekwencje ich działań.
 
Córki bez kontaktu z ojcem dojrzewają wcześniej
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Pismo "Journal of Adolescent Health" informuje, że systematycznie obniża się wiek dojrzewania płciowego dziewcząt z krajów zachodnich. Badania wykazały np., że u 15 proc. amerykańskich dziewcząt piersi zaczynają rosnąć już w wieku 7 lat. Okazało się, że córkom wychowywanym bez biologicznego taty zaczynały rosnąć piersi wczesniej niż innym rówieśniczkom. Zależność te wzmacniał wysoki status majątkowy rodzin, z których pochodziły dziewczynki.
Czytaj całość…
 
Plan Wychowawczy
PSYCHOLOGIA/Publikacje

Nowelizacja  kodeksu rodzinnego i opiekuńczego otwiera drogę do wprowadzenia do naszego systemu prawnego Planów wychowawczych, jako formy ustaleń o losie dziecka rozstających się rodziców. Wspólna opieka nad dzieckiem po rozstaniu to trudna, frustrująca praca.  Waszymi najlepszymi sojusznikami na tej drodze są wspólnie przyjęte zasady i precyzyjny terminarz. Jeżeli szukacie pomocy przy przygotowaniu planu wychowawczego, który odpowiadałby potrzebom dziecka i godził interesy rodziców zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.

Zapisy telefoniczne pod numerem 22 4651646 w godzinach: poniedziałek 13:30 - 18:30, wtorek   10:30 - 15:00, środa 13:00 - 18:00 lub za pomocą maila Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 
Co facetów denerwuje w kobietach?
PSYCHOLOGIA/Publikacje

Kultura jest generalnie nastawiona na ochronę kobiet. Na "Titanicu" najbiedniejsza kobieta miała większe szanse uratowania życia niż najbogatszy mężczyzna. Problem w tym, że polska kultura jest w wadliwy sposób matriarchalna. Nasza historia tak sprawiła, że mężczyzna to albo maminsynek, albo pijak i szaławiła. Dlatego Polki uważają się za roztropniejsze. Uważają, że faceci to tylko kupują samochody, iPhone?y, bawią się i walczą. Trzeba ich więc pilnować i patrzeć im na ręce. Pewna znana pani profesor uważała nawet, że mężczyźni rozwijają się umysłowo do szóstego roku życia, a potem to już tylko rosną. Takie traktowanie może być irytujące.

Źródło: Wysokie Obcasy

 
Mężczyźni wołają o pomoc
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Policyjne statystyki dowodzą, że to kobiety są najczęściej krzywdzone w małżeństwie - rocznie zgłasza się aż 80 tys. Polek bitych, maltretowanych i zastraszanych przez mężów. Jednak równocześnie rośnie liczba mężczyzn - ofiar przemocy domowej. W zeszłym roku policja odnotowała 12 tys. takich zgłoszeń - ponad 30 proc. więcej niż jeszcze dwa lata temu, jednak większość nękanych facetów nie ma odwagi o tym mówić. Więcej czytaj w dzisiejszym dzienniku Metro
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 147

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:


24.04.2018.