W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Rzecznik w obronie mężczyzn ofiar przemocy PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje

Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do pełnomocnika rządu ds. równego traktowania w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się kobiet nad mężczyznami. Organizacje pozarządowe zwracają uwagę na selektywność zainteresowania takimi sprawami i pomijanie ich w kampaniach społecznych.

Czytaj całość…
 
zadała mężowi kilkadziesiąt ciosów nożem PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Za zabójstwo swojego męża odpowie 34-letnia kobieta, którą zatrzymali policjanci z Opoczna. Podczas nocnej awantury domowej kobieta zadała mężczyźnie kilkadziesiąt ciosów nożem. Została już tymczasowo aresztowana - informuje serwis policja.pl.
Czytaj całość…
 
Czy kobiety lecą na pieniądze? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Niemieccy i amerykańscy naukowcy zbadali czym kierują się kobiety i mężczyźni przy wyborze partnera. Okazało się, że prawa atrakcyjności są niezmienne od czasów neandertalczyka. Mężczyźni dalej poszukują najbardziej atrakcyjnych kobiet, a kobiety poszukują najskuteczniejszych dostarczycieli dóbr .
Czytaj całość…
 
Rozmowa nt. funduszu alimentacyjnego PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Na razie jest tak, że w końcowym etapie postępowania kierujemy sprawę do prokuratury. W tym momencie prokuratura wszczyna postępowanie, wzywa wierzycielkę. I tu zdarza się, że dostaję informację, że kobieta nie chce ścigać tego dłużnika. Moim zdaniem, kiedy dostajemy taką odpowiedź, że pani nie chce ścigać dłużnika, powinna mieć natychmiast uchyloną decyzję o przyznaniu świadczenia. Bo to jest coś nie tak, kiedy dłużnik nie płaci alimentów, to chyba naturalne, że wierzycielce musi zależeć na ściganiu tego pana. Nie twierdzę, że tak jest zawsze, ale zdarzają się takie sytuację. Krótko mówiąc, wierzycielka nie współpracuje
Czytaj całość…
 
Wywiad z RPO - Januszem Kochanowskim PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Propozycja ta [zakaz bicia dzieci] jest kolejnym przejawem zjawiska określanego mianem "jurydyzacji" życia społecznego; przekonania, że wprowadzenie określonego przepisu ukształtuje rzeczywistość zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Niestety, sam przepis prawny nie ma cudownej mocy sprawczej, a jego nieprzemyślana konstrukcja i egzekucja może doprowadzić do zupełnie odmiennych, niż zamierzone, skutków.
Czytaj całość…
 
groziła mu śmiercią PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Stołeczni policjanci zatrzymali dwie kobiety, które znęcały się nad swoimi ... mężami. Jedna z nich miała grozić swojemu partnerowi, że go zabije; druga maltretowała męża od kilku lat.
Czytaj całość…
 
zakaz dyskryminacji rodzica niepełnosprawnego dziecka PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że jeśli pracodawca odnosi się do pracownika mniej przychylnie niż do innego w porównywalnej sytuacji i wiąże się to z niepełnosprawnością jego dziecka – jest to sprzeczne z zakazem dyskryminacji bezpośredniej.
 
Czytaj całość…
 
Rodzimy razem, czy osobno? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Poród z udziałem ojca dziecka to już symbol nowoczesnej rodziny i partnerstwa. Tym bardziej obrazoburczo brzmią ostatnio głosy specjalistów: czasem lepiej, by przyszły tata poczekał pod drzwiami.
Czytaj całość…
 
Kryzys sądownictwa PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
"Kryzys” to najczęściej padające słowo podczas oceniania stanu dzisiejszego wymiaru sprawiedliwości. I taki też jest odbiór społeczny sądownictwa. Przy okazji promocji książki „Wymiar sprawiedliwości – teraźniejszość i przyszłość” sędziego Jacka Ignaczewskiego w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka odbyła się kolejna debata poświęcona wymiarowi sprawiedliwości. Pod adresem sędziów padały naprawdę ostre słowa.
Czytaj całość…
 
10 największych bzdur o ojcostwie PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Czy powinieneś być z nią przy porodzie?  Jak ojcostwo wpływa na formę? Czy ciąża to jednocześnie koniec seksu? Skąd możesz wiedzieć czy to twoje dziecko? Men's Health opublikował 10 największych bzdur związanych z ojcostwem. Przekonaj się czy już wiesz o nim wszystko.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 223

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
22.03.2018.