W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Zdradzać trzeba umieć PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Paradoks czy oczywistość? Mężczyźni lepiej rozpoznają, że kobiety ich zdradzają, chociaż... kobiety znacznie lepiej od mężczyzn potrafią ukrywać zdradę. Oto najnowsze odkrycie amerykańskich naukowców. Weż udział w naszej sądzie: czy zdrada to koniec związku? Zobacz co myślą na temat zdrady inni użytkownicy.
Czytaj całość…
 
Ochronie podlega życie dziecka z początkiem porodu PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Sąd Najwyższy wczoraj potwierdził, że Ochronie prawnokarnej podlega zdrowie i życie dziecka od momentu rozpoczęcia porodu: naturalnego bądź za pomocą cesarskiego cięcia lub od zaistnienia takiej konieczności.SN rozpatrywał pytanie Sądu Okręgowego w Poznaniu, czy ochronie prawnokarnej podlega życie dziecka od momentu rozpoczęcia porodu, czy też od momentu, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety.
Czytaj całość…
 
Panowie rwą się do rodzicielstwa PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Zwolennicy równości płci stanowią aż 97 proc. polskiego społeczeństwa (badania CBOS, 2006 r.). Ilu wśród nich jest panów, którzy chcieliby zostać w domu na "tacierzyńskim"? Na to danych nie ma. Ale badacze rynku zauważają pozytywny trend.
Czytaj całość…
 
Jakie sa dzisiejsze macochy? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Kim są kobiety, których partnerzy mają dzieci z poprzednich związków. Czy to wciąż te złe, okrutne postaci z bajek, czy raczej normalne, pełne miłości i życzliwości kobiety. Mało która chce rozmawiać o swoim przypadku. Są takie, które nie chcą narażać się kolejny raz na plotki „życzliwych”.
Czytaj całość…
 
Sędziowie nie wiedzą co to mediacja PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Katedra Prawa Cywilnego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie zorganizowałą  międzynarodową konferencję „Prawo sądowe cywilne – wyzwania dla Europy”. Uczestnicy konferencji byli zgodni - do powszechnego stosowania mediacji w rozwiązuwaniu sporów w Polsce droga jeszcze daleka. Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika choćby, że w 2007 r. sądy rejonowe i okręgowe skierowały do mediacji łącznie ok. 1350 spraw, tj. o 50 mniej niż w roku ubiegłym.
Czytaj całość…
 
Czytaj ksiązki będziesz miał zdrowsze dzieci PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Geoffrey Miller, psycholog ewolucyjny z Uniwersytetu Nowego Meksyku, twierdzi, że inteligencja jest dla kobiet widocznym wskaźnikiem, którego partnera należy wybrać, poszukując "dawcy" najlepszych genów.  Inteligencja jest dla kobiet widocznym wskaźnikiem tego, który partner ma lepsze geny. Mężczyźni o wyższym ilorazie inteligencji mają więcej zdrowych plemników.
Czytaj całość…
 
postanowienie sądu na mocy art. 569 § 2 KPC na czas toczącego się postępowania PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Sąd Najwyższy uznał, że postanowienie sądu wydane w stosunku do dziecka mieszkającego poza obszarem jego właściwości, na podstawie rt. 569 § 2 KPC „na czas toczącego się postępowania” można kwestionować, wnosząc na nie zażalenie do sądu II instancji (uchwała z 7 października 2008 r. (sygn. III CZP 83/08).
Czytaj całość…
 
Czy intercyza jest moralna? PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Już w samym małżeństwie okazuje się, że intercyza nieraz może okazać się pomocna w zaskakujących sytuacjach. Jest to zbyt skomplikowana sprawa, by jednoznacznie ją potępiać albo gloryfikować. Więc jak z tym jest?
Czytaj całość…
 
mężczyźni bardziej skomplikowani niż kiedykolwiek PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Czy mężczyźni są dziś bardziej skomplikowani niż kobiety? Discovery prezentuje przełomowe badanie ujawniające całą prawdę na temat presji, na którą narażeni są współcześni mężczyźni na wielu obszarach swojego życia. Identyfikacja typowych poglądów i postaw współczesnych mężczyzn, zawarta  w badaniu,  pozwala nam lepiej rozumieć ich świat oraz postawy i zachowania. Według badania polscy mężczyźni w wieku 25-39 lat są "nowocześni i powściągliwi" (38% wskazań). W tej grupie wiekowej sporą część stanowią też "unikający zobowiązań" (21% wskazań w badaniu).
Czytaj całość…
 
Czego boi się tata? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Lada moment wejdą w życie urlopy na dziecko dla obojga rodziców. Dla kobiet sprawa jest jasna, nadszedł męski czas na przecieranie zupek. Panowie nie wstydzą się paradować z wózkiem, mają jednak inne opory. Żaden z nich nie chce być po prostu męskim "odpowiednikiem mamusi"...
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 223

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
22.03.2018.