W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Co robić kiedy dzieci PAS-ują? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
ImagePAS – Parental Alienation Syndrome, syndrom alienacji rodzicielskiej. Jest to zjawisko manipulacji dzieckiem – tak, aby odcięło się, nienawidziło drugiego „złego” rodzica.
Czytaj całość…
 
Czy jest coś nagannego w zwierzaniu się swojemu dziecku ze swoich problemów? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
ImageJoasia i Marcin, będąc dziećmi, stali się rodzicami dla swoich rodziców. Odwróciły się role i prysło ich dzieciństwo. Ich potrzeby - typowe i ważne w ich wieku - zostały zepchnięte na dno nieświadomości.
Czytaj całość…
 
Nadmiar kontroli nad dzieckiem PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Część rodziców kieruje się przekonaniem, że musi o swoim dziecku wiedzieć wszystko i że każda metoda by ten cel osiągnąć jest dopuszczalna.
Czytaj całość…
 
Ojciec na etacie PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje

Image Coraz więcej mężczyzn decyduje się na opiekę nad dziećmi zamiast pracy. W Wielkiej Brytanii liczba ta w ciągu 14 lat podwoiła się. Jak sobie radzą tatusiowie i dlaczego to robią? (...)

Czytaj całość…
 
Damskim okiem, czyli jak uciekamy przed samotnością PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
ImageKażdy chciałby spotkać osobę, z którą mógłby dożyć spokojnej starości, ale która zawsze byłaby w jego oczach atrakcyjna - to może się zdarzyć tylko w skutek działania najskuteczniejszego afrodyzjaku, jakim jest miłość. Niestety często, ze zmęczenia, ze znudzenia czekaniem i ciągłymi rozczarowaniami, decydujemy się na związek, któremu przyświeca zakodowane głęboko w podświadomości motto ,jakkolwiek i z kimkolwiek” byle nie być samemu...
Czytaj całość…
 
Przyszłość rodziny. PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje

ImageTomasz Szlendak pisze: Konserwatywni politycy nie mają racji mówiąc, że warto podtrzymywać tradycyjny model rodziny. Nie ma powrotu do świata, w którym kobieta nie pracowała. Nieodłącznym prawem człowieka w naszej kulturze jest samorealizacja. (...) Nawet w naszym katolickim kraju 44% gospodarstw domowych stanowią alternatywne układy rodzinne: ludzie samotnie wychowujący dzieci, grupy przyjaciół, których nie spajają żadne więzi krewniacze czy prawne, konkubinaty...

Czytaj całość…
 
Subiektywny poradnik: W co się bawić? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje

ImagePamiętajmy, że młodsze dzieci zadowalają się „byle czym” - słuchaniem bajek, huśtawką, a nawet myciem samochodu taty. Każdy praktykujący rodzic, czy opiekun wie, że dziecku można sprawić mnóstwo frajdy byle głupstwem – zabawą maszynką do mięsa, garnkiem i widelcem, czy starą walizką, albo po prostu zabawą „na niby” w cokolwiek. Zabawy z dziećmi mogą być proste, żeby nie powiedzieć banalne – kółko graniaste, stary niedźwiedź mocno śpi i sprawić mnóstwo frajdy.


Czytaj całość…
 
Bądź modelem dla swojego dziecka. PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
ImageCzasami przyłapujemy nasze dzieci na naśladowaniu naszych zachowań. Może to być doświadczenie zabawne, zdumiewające, a nawet przerażające. Kilkuletni berbeć próbuje robić pompki na podłodze salonu, tak jak tatuś. Dzierży w dłoni swoją plastykową brzytwę, stając na palcach, żeby zobaczyć lustro, kiedy jego tata się goli. Potem siedzą razem w samochodzie, i gdy stoją w korku chłopczyk krzyczy: „No ruszcie się!”. Albo jeszcze coś gorszego.

No właśnie, dzieci przede wszystkim kopiują nasze zachowania. Dopiero na drugim miejscu stosują się do naszych zaleceń.
Jeśli wymagamy od swoich dzieci zachowań, które są jawnie sprzeczne z naszą włąsną codzienną praktyką, to nie liczmy na jakiekolwiek efekty wychowawcze.


Czytaj więcej w onet.pl 
 
Pogrzeb ojca. PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje

Ograniczanie kontaktów z dzieckiem jest często formą przedłużania konfliktu, który doprowadził do rozwodu. To z kolei jest często tłem do kolejnego problemu, jakim jest niealimentacja.

Czytaj całość…
 
Wywiad z alternatywnym tatusiem PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Image(...)W ostatnich latach w Ameryce na wielką skalę rozwinął się "przemysł dziecięcy", który bazuje na wmawianiu rodzicom, że jeśli zrobią dla swoich dzieci pewne rzeczy, zaprowadzą je na tysiąc kursów, to maluchy będą bystre i szczęśliwe. To absurdalne! Gdy nasz synek skończył dwa lata, wysłaliśmy go do starannie wybranego żłobka. To było jednak fatalne miejsce, a Elijah źle się tam czuł - gryzł inne dzieci i awanturował się. W końcu musieliśmy go stamtąd zabrać, ale wtedy uświadomiliśmy sobie, że wpisywanie się w ten obłędny system jest głupie i złe.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 223

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
22.03.2018.