W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Tata lepszy od mamy? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Okazuje się, że jest wiele dziedzin życia dziecka, w których to ojcowie mają zdecydowanie większy wpływ od matek!
Czytaj całość…
 
Bojąc się rozwodu, mężczyźni uczą się mówić "kocham cię". PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Grupka mężczyzn stoi wokół pustej skrzynki po piwie w centrum Tokio. Mają wspólny cel. Chcą uratować swoje małżeństwa i - w ogóle - instytucję małżeństwa w Japonii.
Czytaj całość…
 
Pamięć sędziego zastąpi magnetofon PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Do końca przyszłego roku w 80 procentach sal sądowych mają być zainstalowane urządzenia do nagrywania rozpraw. Ma to usprawnić procesy i uwiarygodnić protokoły
Czytaj całość…
 
Bajkoterapia - pomóż swojemu dziecku. PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje

ImageBajkoterapia jest pomocna w pokonywaniu dziecięcych obaw. Świat baśni i bajek jest dzieciom najbliższy. Tu odczucia nazwane po imieniu powiązane są z przyczynami.

Czytaj całość…
 
Propozycje zmian KRiO PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Fundacja Akcja i Stowarzyszenie Centrum Praw Ojca i Dziecka przesłało Rzecznikowi Praw Obywatelskich opinię na temat planowanej nowelizacj KRiO i innych ustaw z nim związanych.
Czytaj całość…
 
Mężczyźni - hipochondrycy? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Image(...)Lothar Schoene podpierając się bogatymi materiałami historycznymi twierdzi, że męska superwrażliwość na wszystko co niesie, czy tylko może nieść, nawet najmniejsze zagrożenie dla ich kondycji zdrowotnej, cechuje niemal wszystkich wielkich ludzi.
Czytaj całość…
 
Gdzie się podziali ojcowie? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
ImageWiele się słyszy o nieznośniej młodzieży. Kiedy tylko słyszę od jakiegoś znajomego, że pracuje w szkole, a w szczególności w gimnazjum, od razu mu współczuję  – nim zdąży cokolwiek opowiedzieć o swojej pracy.

Co jakiś czas wraca temat sekt, które porywają ludzkie umysły, a w szczególności otumaniają młodzież. Czy wreszcie wszechobecna agresja, której nie moża tłumaczyć tylko zgubnym wpływem telewizji i gier komputerowych.


Przykładów można mnożyć. A okazuje się, że źródłem wielu tych problemów jest brak ojca – zarówno ten fizyczny, jak mentalny.


Ojciec odgrywa jakościowo inną rolę niż matka. I nie sprowadza się to tylko do przekazywania męskich wzorców. Dlatego proponuję krótką lekturę fragmentów tekstu Barbary Lipiec pt: „Ojcostwo.” Tekst ten ma wiele odniesień do katolicyzmu, ale w moim przekonaniu jest uniwersalny.


Czytaj całość…
 
Kto ile zrobi dla dobra związku? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
ImageMężczyźni są egoistami, a kobiety myślą tylko o romantycznej miłości i poświęcą wszystko dla partnera? To stereotyp! Z najnowszych badań wynika, że to mężczyźni bardziej są skłonni poświęcić swoje osobiste cele dla dobra związku.

Czytaj więcej w Życiu Warszawy
 
Kto bardziej cierpi na rozwodzie? PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
ImageKto najbardziej cierpi po rozwodzie? Zdaniem kanadyjskich badaczy to mężczyźni. Częściej, niż kobiety wpadają w depresję po zerwaniu związku.
Mężczyźni, którzy się rozwiedli lub zdecydowali na separację średnio sześć razy częściej wpadają w depresję, niż mężczyźni, którzy są w stałym związku. Różnica uwidacznia się również, jeśli pod lupę weźmiemy kobiety po rozwodzie. I one 3,5 raza rzadziej, niż mężczyźni wpadają w depresję po rozwiązaniu związku.

Badania ukazują również, że depresja pojawia się często dopiero dwa lata po rozstaniu, a trwa nawet do czterech lat po rozwodzie.

Wyniki zostały wyciągnięte z National Population Health Survey (NPHS), które bada powiązania pomiędzy depresją a rozwodem.

Życie Warszawy
 
Lekka różnica w reakcjach nie zaszkodzi. PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Image Jak podaje RMF FM powołując się na "Child Development" dziecko lepiej się wychowuje, jeśli w sytuacjach kryzysowych (np. kiedy płacze) jedno z rodziców jest bardziej surowe niż drugie tzw. dobry i zły policjant.

Z badań poczynionych na kilkudziesięciu przedszkolakach wynika, że dzieci z takich domów lepiej poradzą sobie w życiu, szczególnie w konfliktach z rówieśnikami.

Można to tłumaczyć, tym, że dziecko uczy się, że ludzie różnie reagują na te same sytuacje. Jedni są bardziej mu przychylni inni mniej itd.

Najciekawsze, jest to, że dla dzieci nie ma znaczenia, kto przyjmuje role dobrego, a kto złego policjanta.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na pewną subtelność. Nie będzie dobrze, jeśli dwoje rodziców ma skrajnie różne koncepcje wychowawcze. Taka sytuacja prowadzi do konfliktów i totalnej dezorientacji dziecka, braku poczucia bezpieczeństwa. Dziecko w takiej sytuacji nie wie kogo słuchać, kto ma rację itd. Poza tym powoduje to u niego wewnętrzny konflikt – jeśli będę lojalny wobec jednego rodzica, nie będę lojalny wobec drugiego.

Ale może rzeczywiście małe różnice w sposobie reakcji na kryzysy naszych pociech pomogą im.


{mos_sb_discuss:14}

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 223

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
22.03.2018.