W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Ubodzy mogą nie płacić kosztów sądowych PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Za prowadzenie procesu cywilnego płaci się nie tylko adwokatowi, ale i państwu. Zwolnione z kosztów sądowych mogą być osoby niezamożne.Aby nie płacić np. kilkuset złotych za wniesienie pozwu, należy złożyć do sądu wniosek.
Czytaj całość…
 
Skarga na przewlekłość postępowania sądowego musi być skuteczna PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Nadmierna długość procedury sądowej wywołuje krzywdę moralną, co uzasadnia prawo do zadośćuczynienia – pisze adwokat z Wrocławia Bogdana Słupska-Uczkiewicz.
Czytaj całość…
 
Skarżący do Strasburga na łasce prawnika pro bono PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Tylko nieliczni występujący do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dostaną wsparcie z publicznych pieniędzy, jeśli nie stać ich na adwokata. Z pomocą takim skarżącym mogą przyjść zazwyczaj jedynie adwokaci i radcowie entuzjaści, którzy zajmują się tematyką praw człowieka .... l
Czytaj całość…
 
Ciężarni tatusiowie PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Okazuje się, że mężczyźni, którzy mają zostać ojcami odczuwają objawy ciąży podobne, jak ich partnerki: mdłości, bezsenność, zwiększony apetyt...
Czytaj całość…
 
O co ci chodzi do cholery?! PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Najczęściej w kłótni chodzi o coś zupełnie innego, niż mogłoby się wydawać. Cała sztuka polega na odkryciu właściwych powodów.
Czytaj całość…
 
Szkoła Miłości, czyli jak tworzyć szczęśliwe związki PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Wiele osób łączy szczęście z miłością. Spotykamy kogoś i nagle wydaje nam się, że to ideał, niemal bez wad, zasługujący na to, by mu wszystko wybaczyć, akceptować go bezwarunkowo.
Czytaj całość…
 
Studenci chcą dostępu do zawodów prawniczych PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Badania rynku studentów prawa są prowadzone od siedmiu lat przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Ich celem jest określenie potrzeb, oczekiwań i kwalifikacji studentów prawa i administracji. 
Czytaj całość…
 
Komu by się chciało za 5 tys. złotych? PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Sędziowie uważają się za jedną z najgorzej opłacanych grup zawodowych i grożą strajkiem. Domagają się od rządu, by stworzył kilkuletni program podwyżek płac.Tarnobrzescy sędziowie w uchwale zwrócili się z apelem do całego środowiska, by odpowiednimi działaniami postarało się zmienić tę upokarzającą sytuację.
Czytaj całość…
 
Biegły sądowy dobierany na nowych zasadach PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Często ich opinie przesądzają o wyroku.O zmianie zasad rekrutacji i weryfikacji biegłych w Ministerstwie Sprawiedliwości mówi się od dwóch lat. Dziś coraz poważniej myśli się, by wprowadzić u nas rozwiązania zbliżone do obowiązujących w Austrii.
Czytaj całość…
 
Uproszczenie spraw cywilnych do Sejmu PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Przygotowany przez poprzedni rząd projekt obszernej nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego wczoraj trafił ponownie do Sejmu jako inicjatywa posłów PiS. 
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 223

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
22.03.2018.