W Stronę Ojca i no co ty Tato
 
Postępowanie rozwodowe toczyło się blisko dziesięć lat w I instancji PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Rosnąca liczba skarg z Polski uznawanych za uzasadnione przez Trybunał strasburski nie może pozostać bez reakcji, zwłaszcza resortu sprawiedliwości. O podjęcie pilnych działań w sferze tworzenia i stosowania prawa upomina się u ministra sprawiedliwości rzecznik praw obywatelskich.
Czytaj całość…
 
Protokolant ma być lepszy od magnetofonu PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
„Podstawą poprawnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości jest, naszym zdaniem, prawo strony do domagania się nagrywania rozprawy przez sąd. Nie może być mowy o uznaniowości w tej materii. Nagrywanie dyscyplinuje sędziów, prokuratorów, adwokatów i strony procesowe. Wszystko można sprawdzić. To żaden koszt, potrzebny jest jedynie magnetofon cyfrowy” – napisał do „Rz”, ale też do Ministerstwa Sprawiedliwości, Jerzy Jachnik, prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.
Czytaj całość…
 
Dobro dziecka PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje

Prawo do spotykania się ze swoim dzieckiem, jest najbardziej podstawowym prawem zarówno ojca, jak i dziecka.

Jako walczący ojcowie często zapominamy, że istotą naszej walki są nie tylko prawa ojca, ale też prawa dziecka. Wbrew pozorom mamy bardzo wiele przepisów odwołujących się do tych praw. I właśnie egzekucja tych praw dziecka jest jednocześnie przestrzeganiem praw ojca.

Czytaj całość…
 
Co po śmierci... PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje

Śmierć rodzica, poza oczywistą – psychiczną stratą, może wiązać się równocześnie z pogorszeniem statusu materialnego rodziny. Na szczęście po śmierci rodzica, dziecko nie jest zostawione samo sobie. Jeżeli rodzic był ubezpieczony - pracował, był emerytem lub rencistą, dzieci mają prawo do otrzymywania z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych renty rodzinnej. Renta rodzinna służy zaspokajaniu potrzeb dzieci i niektórych osób będących na utrzymania zmarłego, w sytuacji, kiedy on sam już nie jest w stanie tego zrobić.

Jakie trzeba spełnić kryteria, aby ubiegać się o rentę.

Czytaj całość…
 
Czy żona może podarować mieszkanie mężowi PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje

Każde z małżonków jest wyłącznym właścicielem przedmiotów i praw majątkowych wchodzących w skład ich majątku osobistego. Mieszkanie otrzymane w spadku należy do majątku osobistego. Właścicielowi przysługuje prawo sprawowania samodzielnego zarządu nim, jak również rozporządzania (m.in. podarowania go innej osobie).

Czytaj całość…
 
Kobiety też są agresywne! PDF Drukuj Email
PSYCHOLOGIA/Publikacje
Agresywne zachowania kojarzą się nam z mężczyznami. Nie ulegajmy jednak stereotypom. Agresja wśród kobiet jest bardzo powszechna, przybiera jednak inne formy.
Czytaj całość…
 
Rozwodnicy dyskryminowani przez fiskusa! PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje

Przepisy określające warunki korzystania z ulgi rodzinnej dyskryminują ojców. Jak wiadomo zdecydowana większość polskich dzieci po rozwodzie zamieszkuje z matką. wg Gazety Prawnej warunkiem odliczenia ulgi prorodzinnej jest faktyczne zamieszkiwanie dziecka z podatnikiem. Ten zapis rodzi wiele wątpliwości. Godzi w rozwiedzionych rodziców, których dzieci wyjechały na studia.

Czytaj całość…
 
Nagranie rozmowy z ukrycia może być dowodem PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Sąd ocenia, czy dobro chronione z wykorzystaniem tajnego nagrania jest na tyle istotne, aby można było poświęcić konstytucyjne prawo do tajemnicy komunikowania się oraz do prywatności
Czytaj całość…
 
Sędziowie chcą podwyżek i grożą dniem bez wokandy PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Sędziowie ze stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia chcą, aby do 15 maja minister sprawiedliwości zrealizował trzy postulaty, dotyczące m.in. podwyżek, a jeśli tak się nie stanie, to na 30 maja zapowiadają dzień bez wokandy - poinformował rzecznik stowarzyszenia Waldemar Żurek.
Czytaj całość…
 
Nie będzie wolno bić dzieci PDF Drukuj Email
PRAWO/Publikacje
Polska już niedługo może dołączyć do grona krajów zakazujących bicia dzieci. Jeszcze w tym roku rząd ma rozpocząć prace nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, a jest szansa, że znajdzie się w niej zapis o całkowitym zakazie bicia dzieci,...
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 223

Logowanie

Login

Hasło

Remember me?
Zapomniane hasło?
Załóż konto

Tatusiowe menu

Nasze Forum
Weekendowy Tata
Czy nasze państwo realnie wspiera równouprawnienie w życiu rodzinnym?
 


Dotacja
  Kwota [PLN]Ostatnio nadesłane:

Odwiedza nas 1 gość
22.03.2018.